logo iszczecinek.pl

Polecamy W czasie jazdy zapaliło się auto. Kierowca uciekł! Wodna niespodzianka od Mureny Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Akcja "Ratujmy Kobiety 2017" także w Szczecinku

19.09.2017 11:31
A A A
Zdjęcie do artykułu Akcja "Ratujmy Kobiety 2017" także w Szczecinku
fot. materiały prasowe

W Szczecinku, podobnie jak w wielu miastach w Polsce, ruszy zbiórka podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Żeby projekt został zgłoszony do Sejmu potrzeba 100 tys. podpisów. W naszym mieście zbiórka odbędzie się przez trzy najbliższe soboty oraz we wtorek 3 października - w rocznicę Czarnego Poniedziałku.

W Szczecinku w zbiórkę podpisów pod projektem "Ratujmy Kobiety 2017" zaangażowała się Agnieszka Kopernatzka z ramienia Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

-Zapraszam osoby chcące podpisać się pod projektem jak również te osoby, które mają wątpliwości i chcą zadać nurtujące ich pytania –mówi organizatorka.

Komitet "Ratujmy Kobiety 2017" został zarejestrowany pod koniec lipca przez marszałka Sejmu. Ma trzy miesiące na zebranie minimum 100 tys. podpisów obywateli popierających projekt ustawy, by mógł on zostać złożony w Sejmie, jako projekt obywatelski.

Projekt przygotowany przez komitet obejmuje m.in. prawo do legalnego przerwania ciąży do końca 12. tygodnia. Ponadto przewiduje wprowadzenie edukacji seksualnej do szkół, łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty. Reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów.

Przeczytaj projekt ustawy Komitetu Ratujmy Kobiety

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności