logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Akcja policji i CBŚP. Kolejna duża plantacja konopi indyjskich zlikwidowana [WIDEO]

08.01.2019 13:26
A A A
Zdjęcie do artykułu Akcja policji i CBŚP. Kolejna duża plantacja konopi indyjskich zlikwidowana [WIDEO]
fot. Policja Szczecinek

Wspólne działania funkcjonariuszy CBŚP i Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku mające na celu zwalczanie i ograniczanie przestępczości narkotykowej pozwoliły zlikwidować kolejną nielegalną plantację konopi indyjskich na terenie powiatu szczecineckiego. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 143 nielegalnych krzewów wraz z profesjonalnym sprzętem służącym do ich uprawy. W związku ze sprawą zatrzymano 3 mężczyzn.

Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że na terenie powiatu szczecineckiego (Knyki, gm. Barwice) w pomieszczeniach gospodarczych prowadzona jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 55-63 lat, mieszkańców Szczecina.

Wskutek wspólnych działań z kryminalnymi ze Szczecinka zlikwidowano nielegalną plantację konopi indyjskich. Na miejscu policjanci łącznie zabezpieczyli 143 krzewy, których uprawa zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomani jest zabroniona. W pomieszczeniach gospodarczych, które zostały przystosowane do profesjonalnej uprawy sprawcy nielegalnie pobierali prąd, który zasilał wszystkie urządzenia, takie jak lampy grzewcze, wentylatory, nadmuchy i inne.

W niedzielę (6.01.br) w tej sprawie sąd zastosował wobec podejrzanego, 63-letniego mieszkańca Szczecina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Jeszcze dziś zapadnie decyzja sądu w sprawie zatrzymania drugiego z mężczyzn wobec którego Prokurator również wnioskował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za popełnione przestępstwo może im grozić nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Szczecinek

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności