logo iszczecinek.pl

Polecamy 1200 kilogramów narybku lina trafiło do szczecineckich jezior Kamil Biegański o swoich pomysłach na sport w Szczecinku Zbigniew Bogusław KOŁODZIEJCZAK. Głosując na mnie wybierasz bezpieczniejsze i lepsze jutro, dla siebie i swoich bliskich Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

„Akcja Animacja” podbiła Zjednoczone Emiraty Arabskie

21.10.2017 07:30
A A A
Zdjęcie do artykułu „Akcja Animacja” podbiła Zjednoczone Emiraty Arabskie
fot. Mateusz Ludewicz / UM Szczecinek

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas osobiście pogratulował dzisiaj młodym szczecineckim twórcom z grupy „Akcja Animacja”, którzy zdobyli pierwszą nagrodę na odbywającym się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych w kategorii najlepszego filmu stworzonego przez dzieci. Podczas wizyty w Ratuszu licealiści pracujący pod opieką Jolanty Sierpińskiej z Zespołu Szkół Społecznych STO w Szczecinku opowiadali o przebiegu samego festiwalu, jak i planach na przyszłość.

-Cieszę się z każdego sukcesu naszej młodzieży, tym bardziej jeżeli jest to sukces odniesiony na arenie międzynarodowej. „Akcja Animacja” stała się nie tylko filmową wizytówką ZSS, ale także całego naszego miasta. Tym bardziej gratuluje laureatom i ich opiekunce tak prestiżowego wyróżnienia – mówił Jerzy Hardie-Douglas.

Nagrodzona w Emiratach animacja „Miedzy dniem a nocą” inspirowana jest makietą wioski, która była wystawiana w kościele w Krągach (Boże Narodzenie 2014) oraz w kościele św. Franciszka w Szczecinku (Boże Narodzenie 2015). Obrazy życia wsi i charakterystycznych zajęć wiejskich splecione ze sceną Bożego Narodzenia są osadzone w naszym dziedzictwie kulturowym. Sposób ukazania codzienności nawiązuje stylistyką do obrazów Pietera Bruegela i miniatur z Kodeksu Baltazara Behema. Film został nagrany i zmontowany przez uczniów Antoniego Małeckego, Filipa Aleksandrowicza, Maaike Bloem i Annę Bloem.

Mateusz Ludewicz / UM Szczecinek

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności