logo iszczecinek.pl

Polecamy Czy Poczta Polska wyrobi się z paczkami? Kulminacja Jarmarku Bożonarodzeniowego Restrukturyzacja ostatnią szansą dla PKS-u Jak mieszkańcy odbierają jarmark świąteczny? [SONDA] Za 178 mln remontują linię kolejową. Efekty już widać [WIDEO] Polecamy

„Afera melioracyjna” sięga do Szczecinka

14.11.2017 12:28
A A A
Zdjęcie do artykułu „Afera melioracyjna” sięga do Szczecinka
fot. iszczecinek.pl

32 podejrzanych jest już w tzw. aferze melioracyjnej” w Zachodniopomorskim Zarządzie Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Część osób jest podejrzana o udział w grupie przestępczej, która zajmowała się ustawianiem przetargów. Główny podejrzany to Tomasz P., były dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji.

Aktualnie prokuratorzy dokonują analizy obszernej dokumentacji dotyczącej ponad 130 inwestycji realizowanych przez ZZMiUW na łączną sumę około 600 mln zł. Wśród inwestycji są także takie, które realizowane były w naszym regionie.

-Inwestycje były realizowane na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, w tym i jednostki terenowej ZZMiUW w Szczecinku –informuje prokurator Witold Grdeń.

Prokurator dodał, że do chwili obecnej nie przedstawiono zarzutów żadnej osobie zatrudnionej w Oddziale terenowym w Szczecinku.

Na pytanie czy w szczecineckim oddziale stwierdzono jakieś nieprawidłowości, prokurator zasłaniając się dobrem prowadzonego śledztwa, nie ujawnia szczegółów.  

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności