logo iszczecinek.pl

Polecamy Woda w fontannie czysta, ale pamiętajmy: to nie aquapark To my, pracownicy, zniszczyliśmy Słowiankę! Historia upadku Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

80 000 zł z MSWiA na remont wieży „dużego kościoła”

30.07.2017 08:14
A A A
Zdjęcie do artykułu 80 000 zł z MSWiA na remont wieży „dużego kościoła”
fot. iszczecinek.pl świadczy usługi foto i wideo "z lotu ptaka" tel. 781 391 604

80 000 zł dofinansowania otrzyma parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku na remont frontu wieży kościoła – poinformowała na swoim facebookowym profilu poseł Małgorzata Golińska (PiS). -Dziękuję Panu Ministrowi Sebastian Chwałek –napisała poseł.

 

Pieniądze rozdysponowane przez ministra na dotacje pochodzą z Funduszu Kościelnego na konserwację i remonty obiektów sakralnych i kościelnych o wartości zabytkowej.

Dotacje z Funduszu Kościelnego są udzielane wyłącznie na remonty i konserwację zabytkowych obiektów o charakterze sakralnym i to tylko na wykonywanie podstawowych prac zabezpieczających sam obiekt. Z Funduszu nie finansuje się remontów i konserwacji obiektów towarzyszących (takich jak np.: dzwonnice wolnostojące, krzyże) ruchomego wyposażenia obiektów sakralnych (takich jak np.: obrazy, ikonostasy, stalle, epitafia, szaty i naczynia liturgiczne, instrumenty muzyczne, dzwony) oraz otoczenia świątyni, a także stałych elementów wystroju wnętrz (takich jak np.: polichromie, freski, witraże i posadzki).

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności