logo iszczecinek.pl

Polecamy „Czteroślad” na ulicach Szczecinka Zbudują drugi wybieg dla psów Trwają prace związane z budową Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych przy ZST w Szczecinku [WIDEO] O budżecie obywatelskim na Zamku [WIDEO] Polecamy

576 kg węgorza trafiło do jeziora Wierzchowo

29.06.2017 11:12
A A A
Zdjęcie do artykułu 576 kg węgorza trafiło do jeziora Wierzchowo
fot. Urząd Gminy Szczecinek

W miniony poniedziałek Gmina Szczecinek przeprowadziła akcję zarybienia jeziora Wierzchowo narybkiem węgorza.

Do wody wpuszczono 576 kg ośmiogramowych węgorzyków, które wcześniej odbyły długą podróż Prądem Zatokowym z Morza Sargassowego do wybrzeży Francji, a stamtąd drogą lotniczą do podchowalni w Polsce. Tutaj narybek podrósł na tyle, aby można go było wpuścić do jeziora Wierzchowo, które jest znane z doskonałych warunków do rozwoju i wzrostu tego gatunku ryby.

Wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas nie kryje zadowolenia ze sprawnie przeprowadzonej akcji. Całość akcji zarybieniowej nadzorował gminny ichtiolog  wraz z przedstawicielem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Podziękowania należą się również Gminnej Straży Rybackiej oraz prezesowi KW „Jesiotr” panu Andrzejowi Pilzkowi, za pomoc przy przeprowadzeniu zarybiania.

Wartość inwestycji to 137 894,40 zł, z czego 50% zostanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności