logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

5000 zł dla Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej na realizację lokalnego projektu „Nasz świat w obiektywie”

10.07.2018 13:38
A A A
Zdjęcie do artykułu 5000 zł dla Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej na realizację lokalnego projektu „Nasz świat w obiektywie”
fot. SzLOT

Zakończyło się głosowanie na najciekawsze lokalne inicjatywy społeczne w ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. SzLOT, dzięki głosom klientów Tesco zyskał grant w wysokości 5000 złotych na realizację projektu „Nasz świat w obiektywie”.

10 lipca, w sklepie Tesco przy ulicy Koszalińskiej w Szczecinku odbyło się oficjalne wręczenie grantów zwycięzcom IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna otrzymała czek na 5000 złotych na realizację projektu, który dotyczyć będzie zorganizowania dla dzieci i młodzieży konkursu fotograficznego, polegającego na wykonaniu zdjęć charakterystycznych dla Szczecinka i jego mieszkańców. W ostatnim miesiącu konkursu opublikujemy wszystkie prace na stronie internetowej SzLOT-u. Zwycięzców wyłoni głosowanie. Projekt zakończy się wystawą fotograficzną w holu kina Wolność w Szczecinku. Nagrodzone zdjęcia będą publikowane w lokalnych materiałach promocyjnych oraz zostaną wydrukowane jako pocztówki

W imieniu SzLOT czek z rąk kierownika sklepu odebrał Mariusz Getka, który serdecznie podziękował  klientom Tesco za głosy, a następnie stwierdził, że inicjatywy podejmowane przez tą sieć handlową od lat aktywizują społeczność lokalną. Oczywiście,  zapewnił też, że SzLOT uczestniczyć będzie we wszystkich projektach ogłaszanych przez TESCO.

Podczas szczecineckiej uroczystości przyznane granty odebrały również Stowarzyszenie "Akson" z projekt Niepełnosprawność i Kultura (3000 zł) oraz Postomińskie Stowarzyszenie "Razem Lepiej" za projekt "Hej buty, buty me..." - czyli wspomnienia najstarszych mieszkańców Gminy Postomino (1000 zł).

Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem, a także wymianą poglądów, opinii i doświadczeń przedstawicieli Tesco oraz stowarzyszeń.

Więcej tego, co dobre!

IV edycja programu przyniosła uczestnikom korzystne zmiany. Na potrzeby programu mapa Polski kolejny raz została podzielona na 125 mikroregionów, jednak w każdym z nich finansowe wsparcie otrzymały – już nie jedna – a trzy inicjatywy! Tesco wraz z Fundacją Tesco przekazało aktywnym mieszkańcom 1 125 000 złotych na lokalne działania.

V edycja programu „Decydujesz, pomagamy”

Społecznicy i organizacje pozarządowe niebawem będą miały kolejną okazję na zdobycie grantów na realizację lokalnych inicjatyw. V edycja programu „Decydujesz, pomagamy” startuje jesienią tego roku. Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

SzLOT

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności