logo iszczecinek.pl

Polecamy Zamkowy pomost jest już gotowy. Oficjalne otwarcie 5 maja Policjanci zajęli się sprawą mężczyzny, który proponował uczennicy pieniądze za seks Polecamy

28 (27) lutego wojska radzieckie zdobyły Szczecinek. Nazwa ulicy 28 Lutego do zmiany?

19.05.2017 00:14
A A A
Zdjęcie do artykułu 28 (27) lutego wojska radzieckie zdobyły Szczecinek. Nazwa ulicy 28 Lutego do zmiany?
fot. Google Maps

Na początku kwietnia do szczecineckiego ratusza wpłynął wniosek mieszkanki Szczecinka, która zapytała urzędników „dlaczego Urząd Miasta nie dokonał jeszcze zmiany nazwy ulicy 28 Lutego?”.  Chodzi o datę (jedną z dwóch przyjętych) kiedy Szczecinek został zdobyty przez wojska radzieckie. Wnioskiem mieszkanki zajęła się Komisja Prawa, Legislacji i Porządku Publicznego.

Komisja po analizie argumentów przytoczonych przez mieszkankę, negatywnie zaopiniowała możliwość zmiany nazwy ulicy 28-go Lutego, a w uzasadnieniu projektu uchwały, którym zajmie się Rada Miasta, czytamy:

Wśród mieszkańców Szczecinka nazwa ulicy 28-go Lutego nie jest kojarzona zasadniczo z dniem zdobycia Miasta Szczecinek przez wojska radzieckie, nie wywołuje też negatywnych emocji w takim stopniu, który uzasadniałby konieczność jej zmiany. Należy też mieć na uwadze, że przy tej ulicy ma swoje siedziby duża liczba podmiotów gospodarczych, które byłyby zmuszone ponieść koszty zmiany pieczątek, log, stron internetowych itp. 

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności

+ https://www.renault.pl/oferta/megane-dla-biznesu.html Reklama