logo iszczecinek.pl

Polecamy Jest duża szansa na powstanie kolejnego muralu w Szczecinku Balony ponownie opanują niebo nad Szczecinkiem. Wygraj lot balonem! Uroczystości związane z Dniem Pamięci o Sybirakach Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zatrudni Polecamy

16-miesięczna dziewczynka połknęła amfetaminę. Policja prowadzi śledztwo

20.04.2017 20:03
A A A
Zdjęcie do artykułu 16-miesięczna dziewczynka połknęła amfetaminę. Policja prowadzi śledztwo
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Szczecinecka policja prowadzi śledztwo w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia 16-miesięcznego dziecka, które w Poniedziałek Wielkanocny połknęło znalezioną w domu amfetaminę.

Wszystko działo się późnym wieczorem. Matka dziewczynki zauważyła, że ta trzyma w buzi małą torebkę z białą substancją. Kiedy padło podejrzenie, ze może być to narkotyk, matka wezwała karetkę. Dziewczynka została zabrana do szpitala, gdzie po badaniach potwierdzono, że w organizmie dziecka jest amfetamina.

Skąd te narkotyki?

Jak ustalił portal TVN24.pl do wynajmowanego pokoju w budynku przy ul. Miłej w Szczecinku rodzina miała wprowadzić się dzień przed zajściem. Pudełko z nielegalną substancją miało już tam być. Szczecinecka policja pod nadzorem prokuratury ustala, czy zeznania rodziców są wiarygodne i w jaki sposób amfetamina miała trafić w ręce dziecka. -Weryfikujemy te zeznania - mówi Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. - Próbujemy ustalić, do kogo należały narkotyki – informuje mł. asp. Anna Matys z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku. Policja nie chce zdradzać szczegółów śledztwa. Odsyła do prokuratury. -Prowadzimy postępowanie w sprawie narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, ale nie przeciwko komuś, bo nikt na razie nie usłyszał zarzutów. Za ten czyn grozi do 5 lat pozbawienia wolności – informuje Gąsiorowski.

Dziecko po dwóch dniach obserwacji w stanie dobrym zostało wypisane do domu. Jego zdrowiu nic nie zagraża.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności