logo iszczecinek.pl

Polecamy Sprzęt AGD, mniejsze paczki i ... akordeon! Fordem uderzył w drzewo. Był kompletnie pijany Puchar Polski Karate Kyokushin Klub Pentathlon jak duża fala tsunami  ... Laboratorium PODIMED-u wśród najlepszych w kraju Polecamy

150 tys. zł za nowy przystanek. Burmistrz: za drogo

03.11.2017 10:03
A A A
Zdjęcie do artykułu 150 tys. zł za nowy przystanek. Burmistrz: za drogo
fot. wizualizacja / UM Szczecinek

Około 3,8 mln zł kosztowałoby postawienie 26 nowych multimedialnych przystanków w Szczecinku. Taką kwotę zaproponowała jedna z dwóch firm, która zgłosiła się do drugiego przetargu. Łatwo można obliczyć, że każdy z przystanków kosztowałby blisko 150 tys. zł, czyli mniej więcej tyle ile trzeba zapłacić za małe mieszkanie w centrum.

Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas nie ukrywa, że nawet ze wsparciem funduszy zewnętrznych kupno tak drogich przystanków to rozrzutność.

-Jestem wielkim zwolennikiem zrealizowania tego projektu, ale nie za takie pieniądze –powiedział burmistrz w programie samorządowym.

Ostatecznie przetarg został anulowany i wkrótce miasto ogłosi kolejny. Wcześniej jednak urzędnicy nieznacznie zmienią projekt, tak aby obniżyć koszty. Dotyczyć to będzie między innymi materiałów z jakich wykonane będą wiaty.

Miasto prowadzi jednocześnie negocjacje z Urzędem Marszałkowskim, które mają na celu zwiększenie dofinansowania projektu. Chodzi o „przesunięcie” funduszy, które pozostały z innych projektów realizowanych przez miasto. 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności