logo iszczecinek.pl

Polecamy Z Holandii do Szczecinka na dwóch kółkach Kolejna firma meblarska rozpocznie działalność w Szczecinku HISTORIA. Mord sowiecki na leśnikach w turowskiej leśniczówce - 23.11.1946 roku [WIDEO] Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

150 punktów karnych i 15 tys. zł dziennie za mandaty dla kierowców autobusów [WIDEO]

21.04.2017 07:12
A A A
Zdjęcie do artykułu 150 punktów karnych i 15 tys. zł dziennie za mandaty dla kierowców autobusów [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Ponad 150 punków karnych i ponad 15 000 zł za mandaty – tyle każdego dnia „zarabiają” (teoretycznie) kierowcy autobusów Komunikacji Miejskiej w Szczecinku. Wszystko przez absurd drogowy, jaki znajduje się od wielu lat na ul. Sikorskiego – przy przystanku autobusowym.

Chodzi o niestosowanie się do znaku poziomego P-21 (powierzchnia wyłączona). Jak informuje mł.asp. Anna Matys Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, za niestosowanie się do tego znaku grozi stuzłotowy mandat i 1 pkt karny.

Dlaczego kierowcy autobusów tak jeżdżą?

-Oznakowanie zamiast pomagać utrudnia jazdę i stwarza niebezpieczeństwo –mówi jeden z kierowców autobusu (dane do wiadomości redakcji), który zwrócił uwagę na ten absurd.

-Takie oznakowanie w tym miejscu jest niebezpieczne i bezsensowne. -Jadąc od strony ulicy 28 Lutego na przystanek przy ul. Sikorskiego, zgodnie z obowiązującym oznakowaniem, musiałbym najpierw wjechać na bardzo ruchliwą ulicę Sikorskiego, po to, aby po trzech metrach zjechać na zatoczkę autobusową. Jaki to ma sens? Raz, że niepotrzebnie wjadę na i tak już zakorkowaną ulicę, dwa, że manewrowanie kilkunastometrowym autobusem jest niebezpieczne na tak zatoczonej jezdni. Nie wspominając już o czasie jaki bym stracił próbując włączyć się do ruchu w godzinach szczytu.

150 punków karnych i ponad 15 000 zł za mandaty – to kary w teorii, ale…

Podane powyżej dane to nasze teoretyczne wyliczenia. Jak liczyliśmy? Zliczyliśmy wszystkie przyjazdy autobusów, jakie widnieją na rozkładzie jazdy i przemnożyliśmy to przez karę jaka grozi za niedostosowanie się do znaku poziomego P-21. Dlaczego przez wszystkie przyjazdy? Odpowiedź jest prosta: z naszych obserwacji wynika, że praktycznie wszyscy kierowcy autobusów, zarówno komunikacji miejskiej jak i prywatnego przewoźnika, przejeżdżają przez tę strefę. Wyliczyliśmy to po to, aby pokazać skalę problemu – absurdu.

Jakie rozwiązanie?

-Na razie nie mamy z tego powodu problemów, ale mamy świadomość, ze łamiemy prawo i w każdej chwili policja może się za to wziąć – mówi nasz rozmówca, który widziałby w tym miejscu, zamiast powierzchni wyłączonej z ruchu, np. bus pas.

Czy uda się w tym miejscu zmienić organizację ruchu dla autobusów? Z pytaniem zwróciliśmy się do zarządcy drogi. Czekamy na odpowiedź. Do tematu wrócimy.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności