logo iszczecinek.pl

Polecamy Centralny plac zabaw ma być gotowy w połowie wakacji Pożar obory w gminie Grzmiąca. Strażacy ratowali zwierzęta [WIDEO] Park linowy nie powstanie w tym roku KredytOK: POŻYCZKI – KREDYTY - UBEZPIECZENIA! W jednym miejscu, w Twoim mieście Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

135 mln kary dla producentów płyt do produkcji mebli. Wśród spółek jest Kronospan Szczecinek

28.12.2017 12:06
A A A
Zdjęcie do artykułu 135 mln kary dla producentów płyt do produkcji mebli. Wśród spółek jest Kronospan Szczecinek
fot. archiwum

135 mln zł kary za stworzenie zakazanego porozumienia na rynku płyt wiórowych i pilśniowych w Polsce nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na pięć spółek z trzech grup kapitałowych – poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który zaznacza, że jest to jedna z najważniejszych decyzji urzędu w ostatnich latach.

W skład nielegalnego porozumienia, które w komunikacie UOKiK określono jako "wieloletni kartel producentów płyt do produkcji mebli”, wchodzić miały: Kronospan Mielec, Kronospan Szczecinek, Pfleiderer Group, Pfleiderer Wieruszów, Swiss Krono.

To trzecia najwyższa w historii kara nałożona przez UOKiK. Szczegóły decyzji UOKiK poznamy na konferencji prasowej zaplanowanej na godzinę 12:30. 

Wkrótce poznamy także oficjalne stanowisko firmy Kronospan.


ZOBACZ TAKŻE


 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Aktualności